تدوین برنامه ای ویژه برای کنکوری های امسال

* معرفی دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی- واحد پاسداران 

 

دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی- واحد پاسداران سال 1391 افتتاح شده است. نخستین دوره دانش آموزان سال دوازدهم این دبیرستان با پایان سال تحصیلی در کنکور سراسری شرکت می کنند. مدرسه برای این دانش آموزان تمهیدات ویژه ای اتخاذ کرده است. کنکوری ها می توانند هر روز تا ساعت هفت عصر در مدرسه بمانند و مطالعه کنند. اردوی مطالعاتی برون استانی و  اردوی مطالعاتی عید نوروز نیز برای این  گروه از دانش آموزان برنامه ریزی شده است.

مسئولیت پذیری و التزام به قانون همراه با اردوهای مطالعاتی

واحد پاسداران، 8 کلاس درس دارد و مجهز به سایت کامپیوتری، آزمایشگاه شیمی و کتابخانه است. شناخت و پرورش استعداد دانش آموزان، پرورش روحیه التزام به قانون و مسئولیت پذیری و تقویت اعتماد به نفس و استقلال شخصیت از اهداف آموزشی دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی- واحد پاسداران است. این واحد در برنامه های آموزشی تابع سیستم آموزشی هماهنگ مجتمع است. به دلیل اهمیت نتیجه گرفتن در کنکور اردوهای مطالعاتی و آزمون های هفتگی در واحد پاسداران بطور مستمر برگزار می شود. این آزمون ها شامل همه دروس است. آزمون های هفتگی جدا از پرسش های دبیران در کلاس درس است.

از کلاس های عکاسی و مستند سازی تا دوره های رباتیک

رشد تک بعدی برازنده نوجوان نیست. مدرسه با فراهم کردن امکاناتی سعی دارد به پیشرفت دانش‌آموزان حوزه های مختلف کمک کند. در این مسیر یک روز در هفته بعد از ساعت درسی، کلاس رباتیک برگزار می شود. همچنین شرایطی را فراهم کرده ایم تا استعداد دانش آموزان در زمینه های ، برنامه نویسی، مستند سازی و عکاسی رشد کند.. این رشته ها در طول سال تحصیلی برای دانش آموزان تدریس می شود..

 آموزش تخصصی رشته های ورزشی

بیشتر اوقات نوجوانان در مدرسه می‌گذرد بنابراین توجه به ورزش ضرورت دارد. مسئولان دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی- واحد پاسداران به شکلی ویژه و تخصصی برای ورزش دانش آموزان برنامه ریزی کرده اند. والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، فوتبال دستی و فوتبال سالنی رشته هایی هستند که در این واحد زیر نظر مربیان متخصص آموزش تخصصی داده می شود.