اخبار مدرسه

جزییات برگزاری اردوی مطالعاتی 9 روزه دهمی های واحد پاسداران

تاریخ انتشار : 1396/9/13

دانش آموزان دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی - واحد پاسداران برای آمادگی امتحانات 9 روز اردوی مطالعاتی فشرده برگزار می کنند.

اردوی مطالعاتی 9 روزه دانش آموزان دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی- واحد پاسداران آغاز شد. دانش آموزان در اردوی مطالعاتی از ساعت 14:30 الی 19 در مدرسه هستند و درس می خوانند.

محمد جهانشاد مشاور پایه دهم درباره جزییات این اردو می گوید:« دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی - واحد پاسداران جهت آماده سازی هرچه بهتر دانش آموزان برای آزمون دوم جامع آزمایشی برنامه مطالعاتی 9 روزه ای در نظر گرفته است. بخش اول اردو از شنبه 11 آذر تا سه شنبه 14 آذر برگزار می شود و بخش دوم آن نیز از شنبه 18 آذر تا چهارشنبه 22 آذر به طول خواهد انجامید.»

جهانشاد از دانش آموزان می خواهد برنامه زمانی این اردو را به دقت مورد توجه قرار دهند و در چارچوب آن حرکت کنند. او می افزاید: «دانش آموزان در زنگ اول این اردو که 50 دقیقه است به روزخوانی درسها می پردازند. در دو زنگ بعدی هم که هر کدام 90 دقیقه هستند، دانش آموزان دو درس اختصاصی را طبق برنامه پیشنهادی مطالعه می کنند و تست های آن را می زنند. زمان مطالعاتی ویژه ای هم در منزل تدارک دیده شده تا دروس اختصاصی در این زمان ها با تمرکز بیشتری مطالعه شود.»

او اهداف آموزشی بخش اول اردو را اینطور بیان می کند:« پوشش کامل مباحث آزمون 18 آذر (دروس فیزیک و هندسه برای گروه ریاضی و دروس فیزیک و زیست برای گروه تجربی) از مهمترین اهداف بخش اول اردو است.»

مشاور پایه یازدهم درباره محتوای بخش دوم اردو نیز می گوید:« زنگ های اول در بخش دوم اردو به دروس عمومی اختصاص دارد. در دو زنگ بعدی هم دانش آموزان دو درس اختصاصی را طبق برنامه پیشنهادی مطالعه می کنند و تست می زنند.»

او می گوید بخش دوم اردو بیشتر مربوط به دروس عمومی است:« هر چه به آزمون نزدیک تر می شویم میزان مطالعه دروس عمومی بیشتر خواهد شد. به همین خاطر در این بخش از اردو مطالعه دروس دینی و زبان انجام می شود.»