اخبار مدرسه

مشاور پایه یازدهم واحد پاسداران: از حالا برای شب امتحان مطالعه کنید

تاریخ انتشار : 1396/9/8

مشاور پایه یازدهم دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی - واحد پاسداران از اقدامات این واحد جهت آماده سازی دانش آموزان برای امتحانات پایان ترم می گوید.

با نزدیک شدن به امتحانات پایان ترم دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی – واحد پاسداران برنامه های آموزشی بیش از قبل برای دانش آموزان در نظر گرفته شده تا با آمادگی کامل امتحانات را پشت سر بگذارند. حامد پورنقی مشاور پایه یازدهم این مدرسه درباره اقداماتی که جهت آماده سازی دانش آموزان برای امتحانات صورت گرفته است می گوید:« اولین قدم برای موفقیت، پذیرفتن قواعد موفقیت است. یعنی باید در راه موفقیت قدم بگذاریم و چارچوب های رفتاری که باعث موفقیت افراد می شود را بشناسیم و بپذیریم. رویکرد کلی در جلساتی که با خانواده ها و دانش آموزان برگزار شده همین موضوع بوده است. تا کنون ۲دوره با دانش آموزان ویک دوره با اولیا جلسه مشاوره فرد به فرد داشته ایم. محوریت این جلسات علاوه بر بررسی نمرات کلاسی و آزمونهای هفتگی، معرفی عوامل موفقیت مانند استمرار، پذیرش کاستی ها، نیاوردن بهانه و... بوده است.»

پورنقی به برنامه های آذر ماه اشاره کرده و می گوید:« از تاریخ ۲۹ آبان امتحانات میان ترم با دوهدف آمادگی برای آزمون جامع آزمایشی ۲۴ آذر و امتحانات پایان ترم آغاز شده است. همچنین از تاریخ۱۱ آذر اردوی مطالعاتی عمومی آغاز خواهدشد. این اردو 9 روزه است. بخش اول اردو از روز شنبه 11 آذر تا سه شنبه 14 آذر برگزار می شود. بخش دوم هم از شنبه 18 آذر تا چهارشنبه 22 آذر خواهد بود.»

مشاور پایه یازدهم دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی – واحد پاسداران توصیه هایی هم برای دانش آموزان در آذرماه دارد:«در این مدت باقی مانده تا امتحانات پایان ترم بهترین توصیه این است که مطالعه هیچ مبحثی در هیچ درسی را به ایام امتحانات موکول نکنند.چون ممکن است صرفا با مطالعه آن مبحث به تسلط نرسند وبه این نتیجه برسند که باید از کسی دیگر مثل معلم یا دوستانشان برای فهم آن قسمت کمک بگیرند. پس چه بهتر که درهمین ماه آذر به این نتیجه برسند تا امکان کمک‌گرفتن از دیگران وجود داشته باشد. شب امتحان هرکسی به فکر خودش است ونمیتوان انتظار داشت ما برایش اهمیت داشته باشیم.»