اخبار مدرسه

معاون انضباطی میرداماد: نیازمند همکاری خانواده ها هستیم

تاریخ انتشار : 1396/7/18

معاون انضباطی واحد میرداماد از مسائل انضباطی دانش آموزان در سال جدید تحصیلی می گوید.

دانش آموزان پایه هفتم که تا سال گذشته در مقطع ابتدایی درس خواندند، از نظر انضباطی و تطبیق با محیط جدید، نیازمند توجه ویژه هستند. محمد رضا چاوشی معاون انضباطی پایه هفتم و هشتم دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی – واحد میرداماد، اعتقاد دارد بیشترین دغدغه در بحث انضباطی، هماهنگی پایه هفتمی ها با محیط دبیرستان است. او می گوید: «پایه هفتمی ها تازه از ابتدایی وارد دبیرستان شده اند و باید فضایی به وجود بیاوریم که بچه ها با محیط جدید مدرسه و پایه های بالاتر راحت تر هماهنگ بشنوند.»

چاوشی درباره مسائلی که در بدو ورود به دبیرستان برای پایه هفتمی ها مطرح می شود می گوید:«زمان حضور در مدرسه در دوره اول دبیرستان با مقطع ابتدایی متفاوت است. همین ساعت بیشتر حضور در مدرسه در ابتدای سال تحصیلی بعضی از دانش آموزان را خسته می کند. مسئله دیگر افزایش تعداد درسها و دبیران است که نحوه ارتباط با همه آنها خیلی مهم است.»

معاون انضباطی پایه هفتم و هشتم دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی – واحد میرداماد تاکید دارد که رفتار با هفتمی ها باید دوستانه باشد:«باید به نحوی رفتار کنیم که بچه ها حس خوبی داشته باشند و رابطه خوبی با ما به عنوان کادر اجرایی مدرسه برقرار کنند. در اینصورت است که ما می توانیم شرایط انضباطی جدید را به آنها آموزش دهیم.»

چاووشی درباره پایه هشتمی ها هم می گوید:«هشتمی ها کمی بزرگتر شده اند و یکسال است در دبیرستان درس می خوانند. پس باید رفتار ما با آنها در عین رفاقت و صمیمیت، مردانه تر هم باشد و خطوط قرمز را برایشان مشخص کنیم تا مشکلی به وجود نیاید.»

او از خانواده ها می خواهد در مسائل انضباطی در کنار مدرسه باشند و از کادر اجرایی حمایت کنند: «خانواده ها باید از همین ابتدای سال تحصیلی کنار ما باشند چون به تنهایی نمی توان مسائل تربیتی را پیش برد. سعی ما این است که دانش آموزان در آموزش و پرورش به صورت هدف مند رشد کنند و لازمه این موضوع همکاری بین والدین و مدرسه است.»