اخبار مدرسه

مدرسه دختران علامه‌ای؛ محیطی امن و شاد

تاریخ انتشار : 1396/3/27

مدیر دبیرستان دوره اول دخترانه علامه‌طباطبایی – واحد پاسداران از رویکردهای مدیریتی خود می گوید.

دبیرستان دوره اول دخترانه علامه طباطبایی – واحد پاسداران  از سال تحصیلی 97-96 کار خود را آغاز می کند. زینب کمال الدین، مدیر واحد پاسداران است. او دانشجوی دکتری مدیریت اجرایی است و 10 سال سابقه در حوزه آموزش و پرورش دارد. او در گفت و گو با «خبرنگار سایت علامه» در مورد رویکرد خود به مدیریت مدرسه می گوید.

نظام هماهنگ آموزشی در مدارس علامه‌طباطبایی

آموزش  و پرورش در مجموعه مدارس علامه‌طباطبایی یکپارچه و منسجم است. مسائل آموزشی دبیرستان دوره اول دخترانه علامه طباطبایی – واحد پاسداران نیز در این راستاست. آزمون‌های جامع و هماهنگ، معاونت آموزشی، توجه به تفاوت های فردی دانش آموزان، باشگاه پژوهشگران و هر آنچه که مدارس علامه‌طباطبایی را منحصر به فرد می‌کند نیز در این واحد وجود دارد.  البته مدارس علامه‌طباطبایی بیشتر پسرانه بوده و برخی از این برنامه ها تا حدودی تغییر پیدا می کنند و با فضای مدارس دخترانه هماهنگ می شوند.  

کارگاه‌های مهارت های زندگی و رفتاری:

کارگاه های مهارت های زندگی و رفتاری با هدف افزایش اعتماد به نفس، خود آگاهی،کنترل احساسات،ارتباط با محیط اجتماعی، پرداختن به هوش هیجانی و فعالیت های گروهی برگزار می‌شود.  برنامه آشپزی، نمددوزی، چرم دوزی نیز از دیگر  مهارت هایی هستند که به دانش آموزان آموزش داده می‌شود.

دختران علامه‌ای؛ ورزشکاران نوجوان

دانش آموزان عمده زمان خود را در مدرسه می گذرانند از این رو ضروری است تا به همه ابعاد زندگی پرداخته شود.  توجه به وضعیت جسمی دختران از اهمیت بسیاری برخوردار است. زنگ ورزش دختران علامه ای در سالن ورزش تخصصی که نزدیک به مدرسه ایت برگزار می شود. وضعیت جسمانی دختران تحت نظر پزشک بررسی می شود و با مجوز خانواده و پزشک قرص‌های آهن و ویتامین D   توزیع می‌شود.

دختران نوجوان ما در این سن بیش از هر چیزی به احترام و اعتماد سازی متقابل نیاز دارند و ما تلاش داریم تا مدرسه ما بهترین محیط برای این امر باشد.