اخبار مدرسه

علامه ای ها میهمان ویژه روز نجوم سال 97

تاریخ انتشار : 1397/2/15

جشن فرا رسیدن نیمه شعبان، سال روز تولد امام عصر (عج) در دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی – واحد گلستان برگزار شد.

دانش آموزان دبیرستان های دوره اول علامه طباطبایی در مراسم روز نجوم به عنوان سخنران و برگزار کننده مسابقه علمی حضور داشتند.

در آخرین روز از هفته ی نجوم، ویژه برنامه ای با حضور جامعه نجوم و عموم مردم در گالری غربی و شرقی برج میلاد تهران برگزار شد. در این برنامه که همراه با غرفه های متنوع علمی، سخنرانی ها و رصد شبنه برگزار شد دانش آموزان و معلمان مجتمع علامه طباطبایی نیز شرکت داشتند.

«علی ابراهیمی سراجی» مدرس نجوم در مدارس علامه طباطبایی یکی از سخنرانان روز نجوم بود. او توضیحاتی در مورد نحوه همکاری دانش آموزان علامه ای در کمپین سیارکی ارائه کرد. دو نفر از دانش آموزان شرکت کننده در کمپین جستجوی سیارک ها هم از تجربیات خود گفتند. «ایلیا بخشی» دانش آموز پایه هشتم واحد آبشناسان، کمپین جستجوی سیارک ها را معرفی کرد. «عرفان خادمی» دانش دانش آموز پایه هشتم واحد میرداماد هم با موضوع کشف سیارک ها با نرم افزار توضیحاتی ارائه کرد.

«صدرا حسینی» دانش آموز پایه نهم واحد پاسداران در یکی از بخش های این برنامه یک مسابقه جذاب علمی بین دانش آموزان بازدید کننده اجرا کرد.

روز و هفته ی نجوم همه ساله از طرف اتحادیه بین المللی نجوم در اواسط ماه آوریل تا ماه می، زمانی که وضعیت مشاهده ماه به حالت تربیع اول بهتر باشد برگزار می شود. در سال 2018 میلادی شنبه 21 آوریل مقارن با 1 اردیبهشت 1397 به عنوان روز نجوم نام گذاری شد. به همین مناسبت از 31 فروردین تا 7 اردیبهشت هفته ی نجوم در ایران با برنامه های متنوع علمی در سراسر ایران برگزار شد.