اخبار مدرسه

شاگرد اول واحد شریعتی: نگران کنکور نیستم

تاریخ انتشار : 1396/12/27

«یسنا رستم بیک» دانش آموز پایه یازدهم واحد شریعتی می گوید در این مدرسه لازم نیست بیش از حد درس خواند.

دوره اول دبيرستان، علامه‌‌‌اي نبوده ولي حالا دو سالي مي‌‌‌شود که در دبيرستان دوره دوم علامه طباطبايي - واحد شريعتي درس مي‌‌‌خواند. خودش مي‌‌‌گويد که در اين دو سال که در مدرسه علامه طباطبايي تحصيل مي‌‌‌کند سطح آموزشي‌‌‌اش تغيير فراواني کرده و حالا شاگرد اول مدرسه شده است.

يسنا رستم بيک، دانش آموز پايه يازدهم رشته رياضي واحد شريعتي است، در المپياد فيزيک شرکت کرده و عضو تيم فوتبال مدرسه هم است. با اين حال در آزمون‌‌‌هاي هماهنگ و هفتگي همواره بالاترين نمرات را کسب مي کند و شاگرد اول واحد شريعتي است. يسنا در اين گفتگو از مدرسه و درس‌‌‌هاي خود مي‌‌‌گويد.

علامه طباطبايي من را تغيير داد

من از ابتداي مقطع دوم متوسطه در مدرسه علامه طباطبايي- واحد شريعتي درس مي‌‌‌خوانم. در اين دو سال هم توانسته‌‌‌ام شاگرد برتر مدرسه باشم. اگر بخواهم به عوامل موفقيت خودم اشاره کنم پيش از هر عاملي بايد از محيطي حرف بزنم که در آن درس مي‌خوانم. واحد شريعتي فضايي براي درس خواندن بچه‌‌‌ها به‌وجود آورده است که همه بچه‌‌‌ها ناخودآگاه به سمت درس گرايش پيدا مي‌‌‌کنند. نکته جالب اين است که در اين کار اجباري نيست و فقط مشاوران نگاه ما را به زندگي عوض مي‌‌‌کنند. من در اين مدرسه فهميدم هر قدر تلاش کنم آينده بهتري در انتظار من خواهد بود. ورود به مدرسه علامه طباطبايي نگاه من را تغيير داد.

لازم نيست بيش از حد درس بخوانيم

بعضي‌‌‌ها فکر مي‌‌‌کنند براي شاگرد اول شدن بايد شب و روز درس خواند در حالي‌که اگر برنامه داشته باشيم نيازي به اين نيست که فشار بيش از حد به خود بياوريم. در اين مجموعه هر کس متناسب با توان و استعدادي که دارد برنامه مي‌‌‌گيرد و درس مي‌‌‌خواند. يعني دانش‌‌‌آموزي که درس متوسطي دارد نوعي از برنامه را دريافت مي‌کند که بتواند به سطح بالاتر برسد. پس لازم نيست هر کس بيش از نيازش درس بخواند. در اين واحد مشاوران براي هر فرد برنامه دارند و از نظر آموزشي  همه را به يک چشم نمي‌‌‌بينند. اين موضوع باعث شده است من که از مدرسه ديگري آمدم در اين جا پيشرفت کنم و شاگرد اول شوم.

نيازي به کلاس کنکور نيست

همه دانش‌‌‌آموزاني که در پايه دهم و يازدهم درس مي‌‌‌خوانند به فکر کنکور و دانشگاه هستند. در واحد شريعتي از همان سال دهم براي دانش‌‌‌آموزان برنامه‌‌‌هايي در نظر گرفته شده است که در پايه چهارم و کنکور مشکلي نداشته باشند. معلم‌‌‌ها در کلاس هم راستا با کتاب درسي، جزييات بيشتري از هر درس ارائه مي‌کنند. مسائلي که در کلاس مطرح مي‌‌‌شود شباهت کاملي به سوالات کنکور دارد در نتيجه ما نگران کنکور نيستيم و نيازي به کلاس کنکور نداريم چون از پايه دهم مطالب را با نگاه عميق‌‌‌تر و علمي‌‌‌تر ياد گرفته‌‌‌ايم. مشاوران هم خيلي خوب مي‌‌‌توانند آينده آموزشي ما را پيش بيني کنند و متناسب با آن برنامه ريزي مي‌‌‌کنند.