اخبار مدرسه

لیگ آموزشی دانش آموزان؛ تست زنی سریع و تحلیل آزمون ها

تاریخ انتشار : 1396/12/27

برنامه های خاص دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی – واحد شریعتی برای موفقیت در کنکور را بیشتر بشناسید.

رشد همزمان جنبه‌‌‌هاي علمي، فرهنگي و پرورشي دانش‌آموز، نيازمند طرح و برنامه مدوني است که به صورت دقيق اجرا شود. چنين رويکردي در دبيرستان پسرانه دوره دوم علامه طباطبايي - واحد شريعتي بر سه محور استوار است: اعتماد به نفس، کارگروهي و ادب. برنامه ‌‌‌هاي واحد شريعتي براي تربيت دانش‌آموزاني موفق بر اساس اين سه محور انجام مي شود.

رشد همکاري و رقابت با کارگروهي

دانش‌‌‌آموزان دبيرستان دوره دوم علامه طباطبايي- واحد شريعتي با درس خواندن صحيح زير نظر مشاوران زبده هر سال موفق مي‌شوند سهمي از قبول‌‌‌شدگان دانشگاه‌‌‌هاي برتر کشور را به اين مدرسه اختصاص دهند. يکي از ايده‌‌‌هاي آموزشي اين مدرسه «کارگروهي» است. کارگروهي، کلاسي آموزشي است که دانش‌‌‌آموزان، معلم و مشاور در آن حضور دارند و هر روز مباحث مختلف را مرور مي‌‌‌کنند. در اين کلاس پرسشي مطرح مي‌‌‌شود و همه به صورت گروهي براي حل آن مباحثه مي‌‌‌کنند. اين کار در نهايت منجر به شکل‌‌‌گيري ليگ آموزشي شده و گروه‌‌‌هاي دانش‌‌‌آموزي در آن رقابت مي‌‌‌کنند. کارگروهي با هدف تقويت روحيه همکاري در دانش‌‌‌آموزان و افزايش رقابت گروهي بين آن‌ها است.

پرورش استعدادهاي علمي با کلاس‌‌‌هاي المپياد

کلاس‌‌‌هاي المپياد و پژوهش از برنامه‌‌‌هاي مهم دبيرستان دوره دوم علامه طباطبايي - واحد شريعتي است که با هدف کشف استعداد دانش‌‌‌آموزان  و پرورش آن‌ها تشکيل مي‌‌‌شود. کلاس‌‌‌هاي آمادگي المپياد واحد شريعتي در رشته‌‌‌هاي رياضي، فيزيک، شيمي و زيست شناسي و پژوهشي در رشته‌‌‌هاي سازه ماکاروني، هوا فضا، رباتيک و عکاسي تشکيل مي‌‌‌شود. اين کلاس‌‌‌ها ادامه کلاس‌هايي است که از تابستان آغاز مي‌‌‌شوند. هدف از برگزاري اين کلاس‌‌‌ها پرورش استعدادهاي علمي دانش‌‌‌آموزان براي شرکت در مسابقات کشوري و بين المللي است. تاکنون دانش‌‌‌آموزان دبيرستان دوره دوم علامه طباطبايي - واحد شريعتي موفق به کسب افتخاراتي در سطح منطقه، استاني و کشوري شده‌‌‌اند.

ورزش براي حرفه‌‌‌اي شدن

ورزش دانش‌‌‌آموزان از موضوعاتي است که مسئولان دبيرستان دوره دوم علامه طباطبايي - واحد پاسداران اهميت ويژه‌‌‌اي براي آن قائل هستند. براي تخصصي کردن زنگ ورزش، دانش‌‌‌آموزان بنا به علاقه خود در يک رشته ورزشي شرکت کرده و آموزش‌‌‌هاي خاص مي‌‌‌بينند. استعدادهاي ورزشي و توجه ويژه به آن‌ها از طريق تدوين برنامه‌‌‌هاي درست براي زنگ‌‌‌هاي ورزش، باعث رشد دانش‌‌‌آموزان شريعتي در رشته‌‌‌هاي ورزشي و شادابي آن‌هاست.

اردوهاي منحصر به فرد

برنامه‌‌‌هاي فرهنگي واحد شريعتي هر کدام با اهداف خاص انجام مي‌‌‌شوند. يکي از اين برنامه‌‌‌ها، برگزاري اردوهاي درون‌شهري و برون‌شهري است. اردوي پدران و پسران برنامه منحصر به فردي در واحد شريعتي است. هدف از اين کار نزديک‌تر شدن پدرها و پسرها به يکديگر، آشنا شدن پدران با هم و در نهايت آشنايي پدران و مسئولان مدرسه است. در هر اردو تعدادي از پدران رشته و شغل خود را براي دانش‌‌‌آموزان معرفي مي‌‌‌کنند. اين کار باعث آشنايي با رشته و مشاغل مختلف و انتخاب رشته دانشگاهي آگاهانه‌‌‌تر خواهد شد.

هر روز با اردوي مطالعاتي

براي دانش‌‌‌آموزاني که وارد دبيرستان دوره دوم مي‌‌‌شوند، کنکور و قبولي در دانشگاه مهمترين موضوع است. مشاوران دبيرستان علامه طباطبايي واحد شريعتي بر همين اساس براي دانش‌‌‌آموزان برنامه‌‌‌هاي متنوعي دارند. در اين دبيرستان، برنامه‌هاي درسي دانش‌‌‌آموزان در همه پايه‌‌‌ها براي قبولي در دانشگاه‌هاي برتر تدوين مي‌شود. به طور خاص براي دانش‌‌‌آموزان پايه چهارم، برنامه‌‌‌هاي تخصصي در نظر گرفته شده است. پايه چهارمي‌‌‌هاي اين واحد هر روز در اردوهاي مطالعاتي شرکت مي‌‌‌کنند و طبق برنامه‌‌‌هاي فردي که دريافت کرده‌‌‌اند براي کنکور مطالعه مي‌‌‌کنند. تست زني سريع، درک مطلب و تفسير نتايج آزمون‌‌‌ها، از کارهايي است که دانش‌آموزان اين مدرسه به خوبي از عهده آن بر مي‌‌‌آيند.