آشنایی با مدرسه

آینده از آن ماست ، دانش‌آموزان واحد پاسداران

دبیرستان پسرانه دوره اول - واحد پاسداران

اعتماد به 24 سال تجربه مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه‌طباطبایی سبب بسط و گسترش و هم چنین پخته شدن خدمات آموزشی و پژوهشی این مجموعه شده است . دبیرستان دوره اول واحد پاسداران با پشتیبانی شما در تیرماه سال 1395 در منطقه 4 شهر تهران تاسیس شد . این واحد آموزشی با 4 کلاس درس و در مجموع 72 دانش آموز و به روزترین آزمایشگاه، کارگاه و کتابخانه فعالیت خود را آغاز کرد .

اولین قدم را در سیستم آموزشی چگونه برداشتیم ؟

تقویت قدرت تعقل و تفکر ، شناخت و هدایت استعدادهای دانش آموزان، تامین سلامت جسمی و بهداشت روانی از جمله اهدافی است که مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه‌طباطبایی سعی در برآورده کردن آن دارد . سیاست‌گزاران مجتمع با تشکیل گروه‌های درسی محتوای درسی و آزمون های هماهنگ را طراحی کرده است . دبیرستان دوره اول واحد پاسداران نیز هم‌قدم در این مسیر است.

اولین قدم در راه پژوهش

ما سعی داریم با ایجاد فضای فکر و گفت و گو ، تقویت روحیه پرسش و جستجوگری ، استقبال از پرسش و استفاده از روایت در تدریس دانش آموزانی را تربیت کنیم تا همواره در مسیر مورد علاقه خود قدم بردارند . مدارس مجتمع علامه‌طباطبایی با تشکیل ستاد پژوهش و برگزاری جلسات منظم باشگاه‌های پژوهش را طراحی کرده‌است . در واحد پاسداران رشته‌های پژوهشی رباتیک ، نانو ، نجوم و هوا فضا ارائه می‌شود . دانش‌آموزان با توجه به علاقه‌مندی خود و همچنین نظر معلم‌ها یکی از رشته‌ها را انتخاب کرده و در آن آموزش می‌بینند .

کانون فرهنگی هنری ، راهی برای پرورش خلاقیت

کشف و پرورش استعدادهای فرهنگی و هنری دانش‌آموزان از اولویت‌های مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه‌طباطبایی است. طراحی کلاس‌های کانون فرهنگی به این منظور صورت گرفته است.کلاس‌های عکاسی، نقاشی، نمایش‌نامه نویسی و کلبه ادبی رشته‌هایی است که دانش آموزان براساس علاقه خود می‌توانند انتخاب کنند و در طول سال در آن آموزش ببینند .

ورزش تخصصی ، سلامت موفقیت

لذت بردن از زنگ ورزش یعنی اشتیاق برای انتخاب یک ورزش تخصصی . در حال حاضر نگاه تخصصی به موضوع ورزش دانش‌آموزان در مدارس مجتمع ،موجب شده است که برای هر پایه تحصیلی رشته خاصی تعریف شود و دانش آموزان برحسب علاقه و استعداد خود رشته‌ای را انتخاب کنند و آموزش ببینند .