اتاق خبر

شرایط ثبت نام در دبیرستان‌های دوره اول اعلام شد

تاریخ انتشار : 1398/10/10

دانش‌ آموزان پسر و دختر متقاضی ثبت نام در پایه هفتم این خبر را بخوانند.

شرایط ثبت نام در دبیرستان‌های دوره اول اعلام شد

ثبت نام پایه هفتم دبیرستان های دوره اول پسرانه و دخترانه مجتمع علامه طباطبایی برای سال تحصیلی 1400-1399 از 14 دی ماه سال جاری آغاز شد.

ستاد ثبت نام مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی با صدور اطلاعیه شماره 1 از متقاضیان ثبت نام در مدارس علامه طباطبایی دعوت کرد تا برای پیش ثبت نام در «سامانه ستاد ثبت نام» به نشانی اینترنتی www.alameh.ir مراجعه کنند.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: «در آستانه بیست و هشتمین سال فعالیت مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی، ثبت نام دبیرستان پسرانه دوره اول (پایه هفتم) برای سال تحصیلی 1400 - 1399 از تاریخ 98/10/14 آغاز می شود.» علاقه مندان ثبت نام در مدارس علامه طباطبایی می توانند با ورود به سامانه و ثبت مشخصات نسبت به پیش ثبت نام در پایه هفتم اقدام نمایند.

اطلاعیه ستاد ثبت نام مجتمع علامه طباطبایی، درباره شرایط پذیرش دانش آموز در پایه هفتم دبیرستان های دوره اول علامه طباطبایی تصریح کرده است: «دارا بودن ارزیابی خوب یا خیلی خوب یا معادل آن در کارنامه نوبت دوم سال پنجم ابتدایی یا کارنامه نوبت اول سال ششم ابتدایی و پذیرش در مصاحبه حضوری از شرایط پذیرش دانش آموز است.»

مراحل ثبت نام برای متقاضیان پایه هفتم به شرح زیر است:

  1. از طریق وب سایت www.alameh.ir وارد «سامانه ستاد ثبت نام» شوید. (شما می توانید از بخش سامانه ها در صفحه اصلی وب سایت وارد سامانه «ثبت نام» شوید.)
  2.  اطلاعات اولیه خواسته شده در سامانه ثبت نام را به صورت کامل و با دقت تکمیل کنید.
  3. پس از تکمیل اطلاعات و ثبت آن، ستاد ثبت نام از طریق پیامک، یک گذر واژه و رمز عبور به تلفن همراهتان ارسال می کند.
  4.  پس از دریافت رمز عبور، در قسمت پایین سامانه و در کادر زرد رنگ ستاد ثبت نام، روی کلمه «لینک» کلیک کرده و وارد صفحه اصلی سامانه شوید. همان جا با استفاده از کد ملی و رمز عبور دریافتی، در صفحه اختصاصی خود، به سامانه ثبت نام وارد شوید و مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایید. تکمیل کامل مراحل ثبت نام به معنی کامل کردن مشخصات، آپلود کارنامه و عکس دانش آموز است.
  5. با مشخص کردن زمان جلسه توجیهی، به اتفاق فرزندتان در جلسه مذکور حاضر شوید.

چه مدارسی را می توانید انتخاب کنید؟ 

دانش آموزان پسر می توانند از بین واحدهای پسرانه واحدهای میرداماد، آبشناسان، فرمانیه، گلستان و پاسداران دو واحد را به عنوان اولویت خود انتخاب کنند. دبیرستان دوره اول دخترانه علامه طباطبایی – واحد پاسداران نیز پذیرای متقاضیان دختر خواهد بود. ستاد ثبت نام پیشنهاد کرده است مسافت محل سکونت تا مدرسه به عنوان اولویت مهم برای انتخاب واحد درخواستی مد نظر قرار گیرد.

متقاضیان ثبت نام توجه داشته باشند که پیش ثبت نام زمانی در سامانه به اتمام می رسد که «رسید ثبت نام» نمایش داده شود.

تذکر مهم  : برای انجام پیش ثبت نام در مدارس علامه طباطبایی ابتدا اطلاعیه ها را به دقت مطالعه نمایید. آنگاه از درگاهی که لینک آن در انتهای خبر برایتان گذاشته شده است به «سامانه ستاد ثبت نام» مراجعه کنید و مراحل خواسته شده در سامانه را به دقت پیگیری نمایید تا پیش ثبت نام شما تکمیل شود. (در صورت تمایل می توانید اینفوگرافی مربوط به زمان بندی و مراحل ثبت نام را دانلود و مطالعه کنید.)

 

  • از طریق کادرهای زیر ابتدا در صورت تمایل اینفوگرافی ثبت نام را دریافت کرده و به دقت مطالعه نمایید و سپس وارد سامانه ستاد ثبت نام شوید